Kategoriler
Genel

bir bayan dini nasıl yaşamalı

Ben uzun süreden beridir islam dinini araştırıyordum ve de öğrenmek istiyordum. Gerçekten de her zaman okumalar yapıyordum. Mesela hadisler bir bayanın dini nasıl yaşayabileceğini merak ediyordum. Sonuçta yapılması gereken neler vardır diye incelemelere devam ediyordum. Hayatı anlayabilmek benim elimdeydi ve de ben bunları çözebilmek istiyordum.

Mesela bayanlar başörtüsü takmalı mıydı? Bu konuyu çok merak ediyordum ve de öğrenmek için de elimden geleni yapmaya devam ediyordum. Sonuçta insan bazen bunları algılamak istiyordu. Ben de her zaman araştırıyordum ve de öğrenmek istiyordum. Benim için bunu öğrenmek gerçekten de çok önemliydi ve de bunu kavrayabilmek de çok önemliydi.

Çünkü dini anlamayan ve de bilmeyen bir insanın bunu gerçekten de yaşayabileceğini düşünmüyordum. İnsan tam bilmediği ve de inanmadığı bir şeye nasıl olur da güvenebilirdi ki? Dini yaşamak istiyorsanız “mutlaka araştırmalar yapmalı ve de öğrenmeliydiniz.” Bu nedenle ben araştırıyordum. Sonuçta doğruları bilmek ve de uygulamak gerçekten de çok önemliydi. Ben de buna göre bir yol çiziyordum.

Ben bu konuda neler yapmam gerektiğini araştırıyordum. Hayatı yaşamak ve de bazı şeyleri öğrenerek yaşayabilmek gerçekten de önemliydi. İnsan elinden geleni yaptıktan sonra belki de bazı şeyleri idrak edebilirdi. Ben de bunları anlamak adına bolca araştırmalar yapıyordum ve de kavramak adına da her zaman bunu öğrenmek için de elimden geleni yapıyordum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir